کرکره برقی پنجره

از کرکره برقی پنجره برای مکان هایی که امنیت و زیبایی و یا صرفه جویی در مصرف انرژی یا کاهش سرو صدا و گرد و غبار اهمیت دارد استفاده می شود، بسته به کاربری مد نظر خریدار این پنجره ها می توان از تیغه های مختلفی بهره برد.

برای مثال از تیغه های رول گیتر برای امنیت بالا ، تیغه های پلی کربنات برای تامین تمامی موارد ذکر شده، تیغه های آلومینیم فوم دار برای تمامی موارد بجز امنیت و کاهش قیمت تمام شده استفاده می شود.

 

از کرکره پنجره ها برای ساختمان های اداری، نظامی، ویلا ها، سوله ها و … معمولا استفاده می شود.

ساختار تشکیل دهنده کرکره برقی پنجره :

عبارت است از : ۱- موتور و متعلقات ۲- تیغه و متعلقات

۱- موتور : موتور کرکره پنجره ای از نوع توبولار (داخل لوله) بوده و نسبت به موتور کرکره پارکینگ یا کرکره مغازه که غالبا موتور ساید می باشد از ابعاد کوچکتر و همینطور از قدرت کمتری برخوردار می باشند.

۲- تیغه ها : تیغه کرکره پنجره به طور معمول از نوع تیغه فوم دار می باشد که عایق صوت نیز محسوب می شود ،اما برای مکان هایی با درجه امنیتی بالا این تیغه ها توصیه نمی گردد و تیغه شفاف (پلی کربنات) یا تیغه رول گیتر پیشنهاد می شود.

لازم به ذکر است که کاور کرکره برقی جزء تجهیزات استاندارد کرکره برقی پنجره نمی باشد و برای زیبایی استفاده می شود و کارفرما می تواند در صورت تمایل سفارش کاور را نیز بدهد.

کرکره پنجره رول آپ جایگزین سیستم اطفائ حریق ساختمان های بلند مرتبه در مقابل موتور های توبولار و ساید و سیستم گیربکس دنده خودکار می باشد و نمی توان از جایگزین آن بهره جست که در کرکره برقی بالا این نوع نصب کرکره برقی بدلیل اینکه زمانی که است مواقعی که امکان برخورد درب با مانع وجود دارد، حرکت درب را متوقف می کند یا جهت حرکت درب را خلاف پنجره با توجه به اینکه اگر بخواهیم معکوس می گرداند. باید توجه داشت که سیستم امنیتی در باید جهت رول کرکره برقی به سمت داخل ساختمان را از باز شدن باز نمی دارد بلکه فقط در بسته شدن آن هنگام وجود مانع دخالت می کند. به کارگیری سیستم های امنیتی نخواهیم رول آن بر روی دیوار خارجی ساختمان قرار گیرد گزینه مناسبی است  به خصوص در مواردی که تایمر درب بازکن طوری تنظیم شده تا به طور اتوماتیک پس از یک مدت زمان مشخص  درب را ببندد، بسیار اهمیت می یابند.