راهنمای مشخصات جک فک مدل ۴۱۲

یکی از بهترین و کارآمدترین شرکت های تولید کننده جک های الکتروهیدرولیکی (فشار روغن) شرکت FAAC ایتالیا می باشد. با اینکه تخصص این کمپانی ساخت جک های روغنی با قدرت و تردد بسیار بالا است، برای جذب مشتری های بیشتر اقدام به ساخت جک الکترومکانیک FAAC با مدل ۴۱۲ کرده است.

این جک برای دربهایی با طول ۱٫۸ متر (۲٫۵ در صورت نصب قفل برقی) و وزن کمتر از ۳۲۰ کیلوگرم مناسب است، میزان تردد آن ۱۸ مرتبه در ساعت است. با اینکه جک های زیادی در این رنج کاری، یعنی با طول و وزن کاری مشابه با FAAC توانایی کار کردن دارند ولی باید گفت از لحاظ قیمت این مدل مقداری گران تر است که این اختلاف قیمت به دلیل گارانتی مناسب ۷ ساله و کیفیت بالای این مجموعه می باشد.

بازوهای جک پارکینگ فک مدل ۴۱۲ در بازار بسیار پرطرفدار است تا حدی که شرکت های مختلفی سعی کرده اند که جکی را مشابه فک تولید کنند ولی تنها از نظر ظاهر توانسته اند شبیه این جک را بسازند، چرا که وقتی با دقت به جکهای کپی برداری شده نگاه می کنیم، متوجه تفاوت های بسیار زیادی خواهیم شد. سابقه کاری FAAC در مقایسه با جک های جدید دیگر، اصلا قابل مقایسه نیست. همچنین آلیاژی که در جک های FAAC استفاده شده است در مقایسه با جک های کپی برداری شده، اصلا قابل قیاس نیست و این تفاوت به راحتی قابل تشخیص است.

جک

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، جک ها بر خلاف جکهای دیگری که مدل پیستونی عمل می کنند، دارای یک پوشش آلومینیمی هستند که وجود این کاورها باعث بالا رفتن عمر کاسه نمد سر پیستون می شود. همچنین به ظاهر جک کلاس خاصی می بخشد.

موتور از نوع ۳ سیم با ولتاژ کار ۲۲۰ ولت می باشد که قابلیت راست گرد و چپ گرد را برای جک مهیا می کند. همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که موتورهای AC در مقایسه با موتورهای DC قوی تر هستند، در حالی که موتورهای DC تردد بالایی را تحت پوشش قرار می دهند ولی موتورهای AC برای ساختمان های کم جمعیت و ترددهای پایین پیشنهاد می گردد. بهتر است جک FAAC مدل ۴۱۲ را برای ساختمان هایی با حداکثر ۲۰ واحد استفاده کنید تا موتورها دچار مشکل نشوند.

مدار فرمان این دستگاه از نوع دیپ سوئیچی است که فقط با جابجا کردن دیپ سوئیچ ها می توانید برنامه های ترمز، سرعت، حرکت بازوها، فرمان توقف و … را برای دستگاه فعال و یا غیر فعال کنید. مدار فرمان این دستگاه جزو مدار فرمان های ساده و معمولی به حساب می آید زیرا اگر بخواهیم قابلیت های ذکر شده ی بالا را در زمانی غیر از زمان های از پیش تعریف شده تنظیم کنیم قادر به انجام این کار نخواهیم بود ولی نصب ساده و آسان از دیگر ویژگی های این مدار فرمان است.

زمانی که اقدام به خرید جک می کنید در داخل جعبه کاتالوگ مربوط به نصب جک ها نیز وجود دارد، با مطالعه دقیق و بررسی محل نصب، زاویه دلخواه و اقدامات لازم را انجام دهید. از آنجا که کلید خلاص کن جک دقیقا از بالای موتورها بیرون آمده همچنین کابل خروجی نیز دقیقا از پشت موتور بیرون آمده، حتما در هنگام کندن دیوار به این نکته دقت کنید و فضای بیشتری برای قرار گرفتن موتور ایجاد کنید. هر جکی اندازه های مخصوص به خود را دارد که حتما باید از روی کاتالوگ مخصوص به خود، نصب و اندازه گیری شود.

مدار فرمان FAAC مدل ۴۵۲ که همراه با جک مدل ۴۱۲ عرضه می گردد.

faac

 

ولتاژ منبع تغذیه ۲۳۰ ولت – ۵۰ هرتز
توان جذب شده ۱۰ وات
حداکثر توان موتور ۸۰۰ وات
درجه حرارت شرایط کار -۲۰ تا +۵۵ درجه سانتی گراد
زمان بازکردن/بستن قابل برنامه ریزی از ۱ تا ۱۲۰ ثانیه
زمان بندی مکث ۱۲۰-۶۰-۳۰-۲۰-۱۰-۰ ثانیه
تاخیر بستن لنگه های دروازه ۲۰-۱۰-۵-۰ ثانیه
حداکثر بار قفل الکترونیکی ۱۵ VA
عملکردهای قابل انتخاب زمان بندی منطق و مکث، بار محوری، ایمنی در زمان باز و بسته شدن، معکوس شدن کورس، فاقد اختلال (SAFE FALL)، منبع اسباب های ایمنی بسته شدن، پیش چشمک زن
بار محوری دیپ سوئیچ برای هر موتور روی هشت سطح قابل تنظیم است