درب های اتوماتیک زیر سقفی

امروزه درب های اتوماتیک زیرسقفی به طور گسترده ای در پارکینگ و فضاهای مسقف مورد استفاده قرار می گیرد، از مزایای این درب می توان به استفاده آسان، ایمن، کیفیت بالای ساخت و با عایق بندی بسیار مناسب در برابر آب و حرارت اشاره کرد.

درب های سکشنال الوتک آلمان از چندین پنل تشکیل شده است که توسط لولاهای فولادی به یکدیگر وصل شده اند. این درب ها با استفاده از ریل های جانبی قادر خواهند بود که از حالت عمودی  در حالت باز به حالت افقی و موازی با سقف در حالت بسته در آیند، بنابراین نحوه عملکرد سبب می شود تا بهترین میزان باز شو در عرض و ارتفاع حاصل آید. حالت باز و بسته شدن درب سکشنال سبب شده که این درب را با نام درب زیر سقفی نیز بشناسند .

با توجه به آزمایش های مختلف انجام شده و به دلیل عایق بندی فوق العاده دور تا دور درب تاثیر مستقیمی بر روی میزان مصرف انرژی دارد و مورد تایید اتحادیه اروپا بوده و دارای نشان استاندارد می باشد .

درب سکشنال

 

 

پنل های درب سکشنال

ساندویچ پنل های الوتک دارای ضخامت ۴٫۵ سانتی متر هستند، این پنل ها از جنس فولاد گالوانیزه با ضخامت ۰٫۴ میلی متر است که با ۱۶ میکرون عنصر روی پوشش دهی شده است. قسمت بیرونی و نمای ظاهری این پنل ها با مواد پلی یورتان غنی شده از ذرات پلی آمید به ضخامت ۲۰-۲۵ میکرون پوشش دهی شده است.

با توجه به تنوع پنل ها ( ماکروویو ، شیاردار و کتیبه دار ) ، درب های سکشنال به خوبی می تواند با نمای هر ساختمانی مطابقت یابد و با این روش برزیبایی نمای ظاهری منازل افزوده می شود. بهره گیری از این پنل ها  به دلیل تنوع بسیار بالا در رنگ به خوبی می توان با کلیه اجزاء ساختمان مانند پنجره ها، درب ها و نمای ظاهری تطبیق یابند.

نحوه عملکرد

درب های سکشنال برقی حالت بالایی از رفاه و آسایش را به ارمغان آورده اند. این درب ها تنها با فشار دادن دکمه ریموت باز و یا بسته می شوند و نیازی به پیاده شدن از ماشین نیست. برای این درب ها دو موتور مارانتک آلمان و نایس ایتالیا توصیه می شود. این موتور ها با استفاده از ریل های انتقال قدرت در زیر سقف نصب می شوند و مورد بهره برداری قرار می گیرنند و بعد از نصب با حرکت تسمه یا زنجیر داخل ریل های انتقال قدرت درب را باز و بسته می کنند.

عمر مفید فنرهای درب سکشنال الوتک به ۲۵۰۰۰ سیکل می رسد، برای باز و بسته شدن این درب ها تنها یک انرژی استارت اولیه توسط موتور به فنرها انتقال می یابد و سپس کار کشش توسط فنرها انجام می شود. به همین دلیل موتور دستگاه طول عمر بالای دارد.

درب های اتوماتیک زیرسقفی الوتک به سیستم های امنیتی مخصوصی مجهز هستند، به طوری که در زمان تماس درب به مانع به صورت هوشمند کاملا از حرکت باز می ایستند و به سمت بالا حرکت می کنند ، همچنین در حالت برقی هرگز نمی توان درب را از بیرون با زور و یا استفاده از اهرم و با فشار دست باز نمود ( فاکتور ضدسرقت)  درزمان قطع برق به راحتی می توان با استفاده از خلاص کن مخصوص درب را از حالت برقی به حالت دستی تغییر داد.

برخی از اجزاء اضافی قابل سفارش عبارتند ازریموت کنترل ، فتوسل ، جعبه های کنترلی ( مانند کی سوییچ و پوش باتون) و فلاشر. طبیعتا استفاده از آپشن های یاد شده بر تکمیل سیستم و بهره وری بیشتر از سیستم درب اتوماتیک می افزاید.

پنل

  • درب اتوماتیک زیرسقفی مدل کلاسیک

حداکثر ابعاد این پنل ها برای عرض ۶ متر و ارتفاع ۳ متر طراحی شده اند و همچنین در این مدل، سیستم تعادلی درب توسط فنر های پیچشی که در بالای درب قرار دارند، تامین می شوند .

وقتی دو قسمت از شفت در یک امتداد قرار گیرند کابل های کششی سیستم تعادلی را برقرار می سازند. هر فنر پیچشی دارای یک قطعه ی خاص می باشد که اصطلاحا به آن ترمز شکست می گویند. اگر به هر دلیلی فنرها شکسته شوند این ترمزها به صورت مکانیکی وارد عمل شده و با قفل نمودن شفت از سقوط درب جلوگیری می نمایند، این سیستم به صورت استاندارد روی سیستم نصب می باشد و نیاز به خریداری آن نیست.

لولاهای متوسط ​​با شکل خاص دارای ویژگیهای قدرتمندی هستند که اتصال قابل اعتماد پنل های درب را فراهم میکنند. علاوه بر این، این لولا ها از فولاد ضد زنگ ساخته شده و ویژگی های ضد خوردگی بالا دارند.

غلطک های کناری متصل به درب ها علاوه بر کاهش اصطکاک، به دلیل قابلیت تنظیم خودکار به خوبی عیوب ناشی از نصب های نه چندان دقیق را بر طرف نموده و با حرکت مناسب سبب شده تا درب را در مسیر صحیح خود قرار گیرد. همچنین با ایجاد فشار مناسب به لاستیک های بیرونی سبب بهترین حالت در عایق بندی صدا و حرارت می شوند. این غلطک ها نیز از مواد بسیار عالی با مقاومت خوب در برابر خوردگی و سایش ( فولاد ضد زنگ و آلومینیوم ) ساخته شده اند که از طول عمر بالایی برخوردار می باشند. همچنین لاستیک پلیمری نصب شده بر روی اطراف این درب ها باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

  • درب اتوماتیک زیرسقفی مدل استاندارد

حداکثر ابعاد این پنل ها برای عرض ۳٫۵ متر و ارتفاع ۳ متر طراحی شده اند همچنین از ویژگی های خاص این مدل استفاده از فنرهای کششی است که به بهترین نحوه سیستم تعادلی را برقرار می کنند و سبب نرمی بسیار بالا در باز و بست درب می شوند.

در این مدل فنر های کششی در پایین هر دو ریل های عمودی کناری قرار می گیرند. فنر استفاده از این مدل به دلیل شکل اتصالات ساده و کاربردی زمان نصب درب را کاهش می دهد بنابراین زمان لازم جهت نصب از شروع تا تحویل ریموت به مشتری ، تنها بین ۲٫۵ تا ۳ ساعت می باشد. این مدل درب را تقریبا در تمامی محل ها می توان نصب نمود، چرا که تنها نیاز به ۱۰ سانتی متر فضای بالای درب است.