درب سکشنال

درب سکشنال زیرسقفی

درب سکشنال زیرسقفی از نوع درب های بروز جهانی، بهترین انتخاب درب برای پارکینگ و مکان هایی که محدودیت فضا داشته و دارای سقفی کوتاه است می باشد. درب اتوماتیک سکشنال به دلیل جمع شدن زیرسقف فضایی از پارکینگ را محدود نمی کند و می توان حتی ماشین را تا نزدیک درب پارکینگ پارک کرد.

به دلیل استفاده از غلطک خودتنظیم که در مسیر ریل با کمترین اصطکاک حرکت می کند به هیچ عنوان سایش نداشته و عمر درب اتوماتیک به مقدار زیادی افزایش پیدا می کند و همچنین تردد این درب به دلیل فشار ناچیز بر موتور سکشنال نامحدود در نظر گرفته شده است. درب سکشنال زیرسقفی از چندین پنل هرکدام به ارتفاع ۴۸ سانتیمتر و ضخامت ۴ سانتیمتر تشکیل شده است که درون این پنل ها فوم پلی اورتان فشرده تزریق شده است که باعث تبدیل شدن این درب به عایق کامل صوت و حرارت نیز می شود.

درب سکشنال زیرسقفی :

معمولا ارتفاع بازشو درب سکشنال زیرسقفی پارکینگ بین ۲۲۰ سانتیمتر تا ۳۰۰ سانتیمتر بسته به نیاز مشتری متغیر می باشد. درب سکشنال صنعتی نیز قابلیت استفاده با ارتفاع هایی بالاتر را دارا می باشد. همچنین عرض با توجه به متغیر بودن ورودی ها در اندازه های مختلف تا ۷٫۳۰ متر موجود می باشد.

پنل ها در رنگ های مختلف سفید، کرم و طرح چوب تولید می شوند و دارای طرح های کتیبه دار کلاسیک، شیاردار و طرح ماکروویو ساده می باشند. حرکت درب های سکشنال به صورت ۹۰ درجه از حالت افقی به حالت عمودی بوده که این زاویه حرکت، تنها حدود ۲۰ سانتی متر از فضای سقف پارکینگ را اشغال می کند. نمای درب های سکشنال از جنس ورق فولادی دو جداره دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک در رنگها و طرحهای مختلف می باشد.

موتور درب سکشنال زیرسقفی که به موتور سکشنال نیز معروف است با تامین نیروی ابتدایی، باعث باز شدن یا جمع شدن پنل ها زیر سقف میگردد. این موتورها بسته به ابعاد و وزن کلی درب دارای نیوتن های مختلفی می باشد که همواره باید درست انتخاب تا فشار وارده بر موتور در طولانی مدت باعث خرابی آن نشود. موتور های درب سکشنال معمولا در ۴ مدل ۶۵۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ نیوتن تولید می شوند. از معروف ترین شرکت های تولید کننده موتور زیر سقفی می توان به Marantec آلمان، Somfy فرانسه، Nice ایتالیا و STC ترکیه اشاره کرد.

درب سکشنال

 

مشخصات و ویژگی های درب سکشنال زیرسقفی :

  • قابل استفاده برای هر نوع شرایط آب و هوایی و مقاوم در برابر فرسایش
  • ضد سرقت و نفوذ سارقین به ساختمان
  • افزایش زیبایی ساختمان و حس خوشایند استفاده از تکنولوژی مدرن
  • دارای سیستم آنتی کرش یا ضد برخورد که امنیت هرچیزی در زیر درب را تامین می کند
  • حرکت نرم و بی صدا و عایق بودن درب
  •  نیاز به کم ترین خدمات و نگهداری
  • ساده ترین سیستم خلاص کن دستی
  • امکان نصب درب نفر رو و پنجره بر روی پنل ها
  • دارای سنسور حرکتی و چشم مادون قرمز جهت کنترل و کاهش سرعت در برخورد با موانع

درب سکشنال زیرسقفی صنعتی :

درب اتوماتیک زیرسقفی در صنعت و ورودی سوله ها و کارخانجات نیز کاربرد بسیاری دارد و به طور کلی درب سکشنال صنعتی یک انتخاب اقتصادی طولانی مدت برای فضاهای تجاری و صنعتی که نیاز به فضای داخلی کامل در آنها حس می شود می باشد.

بالا رفتن عمودی این درب باعث می شود وسایل نقلیه بتوانند درست کنار درب قرار گیرند و اجناس در داخل انبار درست کنار درب دپو شوند. این مزیت باعث می شود بارگیری کالا به ساده ترین شکل انجام گیرد و بتوان از حداکثر فضای انبار بهره برد.

پنل های صنعتی معمولا ساده و بزرگ تر از ابعاد نرمال درب های پارکینگ منازل می باشد و دارای قابلیت اجرای درب نفر رو داخل پنل ها برای عبور افراد را داراست.