کرکره پشت پنجره ای

کرکره پشت پنجره ای برقی یکی از مواردی است که برخی افراد برای پنجره های منازل مسکونی، ویلا و یا ادارات استفاده می کنند که این امر باعث کاهش سرو صدای محیط و جلوگیری از آلودگی صوتی، افزایش عایق دما در فصول گرم و سرد سال، بالا بردن امنیت در محله های ناامن، کنترل میزان نور محیط و از طرفی باعث افزایش زیبایی می شود.

با این وصف برای خرید کرکره پنجره برقی نیز مانند خرید هر وسیله دیگر باید دقت لازم را به عمل آوریم تا مطابق با نیازهای شما باشد، برای انتخاب نوع تیغه باید الویت سنجی کنیم تا ببینیم چه معیارهایی از کرکره انتظار داریم تا از بین تیغه های آلومینیم، تیغه های فوم دار آلومینیم، پلی کربنات (کرکره شفاف)، رول گیتر (فولاد بافته شده) یکی را برگزینیم. نوع موتور کرکره نیز بسته به میزان استفاده از کرکره باید بدون صدا باشد

برخی فوایدی که نصب کرکره های پشت پنجره ای ایجاد می کنند عبارتند از:

 

  • کاهش آلودگی صوتی

با استفاده از کرکره پنجره آلودگی صدا از قبیل ترافیک و غیره را به میزان ۸۰% کاهش دهید و برای خود محیطی آرام و دلنشین فراهم بیاورید.

  • افزایش امنیت و ایمنی

یکی از دلایل استفاده از کرکره های پشت پنجره ای افزایش امنیت است، از این کرکره ها می توان در طبقات همکف برای جلوگیری از ورود سارقین و یا ساختمان هایی که ضریب اهمیت بالایی دارند استفاده کرد. برای این منظور می توان از کرکره های پلی کربنات یا رول گیتر که ضریب امنیتی بالایی دارند و از پلیس پیشگیری تاییدیه دارند بهره جست.

  • عایق حرارت و تنظیم میزان نور

کرکره های برقی معمولا از مواد عایق ساخته می شوند و فوم تزریق شده به آنها ۹۰ درصد از حرارت تابستان را جذب و مانع ورود به منزل می شود و در فصول سرد ۷۰ درصد از سرما را جذب میکند که کاهش مصرف سوخت و انرژی را به دنبال دارد.

کرکره پنجره اتوماتیک از ورود اشعه مضر خورشید جلوگیری می کند همچنین با استفاده از کرکره برقی میتوان میزان نور ورودی به داخل را در طول روز تنظیم نمود.

  • زیبایی و جلوگیری از گرد و غبار

این کرکره ها باعث زیبایی و آراستگی نمای خارجی ما میشود و همچنین باعث جلوگیری از نفوذ گرد و غبار می شود، این کرکره ها این قابلیت را دارا می باشند که در صورت قطع برق با دست نیز بازوبسته شوند.

 

به اختیار و کنترل شما به طور دستی با یک حرکت ساده و یا به طور اتوماتیک با استفاده از سنسورهای اتوماتیک بسته شده و یک حفاظ زیبا و با اطمینان ایجاد می کنند کرکره های اتوماتیک آلومینیوم با رنگ کوره ای دائم، با فوم پلی اورتان است که در مقایسه با کرکره های چوبی از استحکام و دوام بیشتری برخوردار است.
حال کافیست تا موتور بیصدایی هم جهت این کرکره اتوماتیک برقی تعبیه شود لازم به ذکر است که کرکره های مسکونی پارکینگ حتما باید به تایمر اتوماتیک مجهز باشند تا اگر ساکنین به هر دلیلی درب کرکره پارکینگ را باز گذاشتند سیستم بصورت اتوماتیک کرکره را بسته نماید جهت انواع کرکره برقی اتوماتیک از موتورهای مختلفی می توان استفاده کرد. موتور ساید، موتور سنترال و موتور توبلار( لوله ایی ) از انواع موتورهایی میباشند که جهت مکانیزه کردن کرکره برقی قابل استفاده اند.
لذا در کرکره های صنعتی برقی باید تیغه های قوی تر و قطورتری باید انتخاب نمود تا در صورت برخورد خودروها و وسایل ابعاد نصب تا ارتفاع ۴ متر و عرض ۵ متر می باشد صنعتی مقاومت بیشتری داشته باشد
کرکره اتوماتیک کاربردهای زیادی دارد ، از این سیستم ها برای منازل مسکونی و اداری و صنعتی می توان استفاده نمود البته باید یادآور شد که و موتورهای کرکره برقی مناسب نصب و راه اندازی می شود.
زیبایی با تنوع رنگ بسیار کرکره پنجره ای اتوماتیک به هنگام وقوع طوفان، باد، باران و سایر عوامل جوی مزاحم کرکره های گردان در رنگ های متنوع با ظرافتی فوق العاده هماهنگ با نمای ساختمان ارائه می گردد و به صورت تسمه ای (دستی) یا موتوری (با کنترل کننده از راه دور و یا کلید) جهت استفاده راحت و آسان قابل نصب می باشد. این موتورها دارای سیستم خلاص کن دستی می باشد  درب اتوماتیک با تیغه های متفاوت تا در زمان قطع برق به صورت دستی کرکره باز و بسته می شوند موتورهای کرکره برقی اتوماتیک با توجه به قدرت کشش و لیفت در رنج های مختلفی موجود می باشند