قیمت درب اتوماتیک

 

نکات حائز اهمیت برای انتخاب درب پارکینگ مناسب عبارتند از:

میزان فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن درب و ارتفاع پارکینگ
مسقف بودن یا نبودن فضای پارکینگ
وجود یا عدم وجود واحد مسکونی بالای درب پارکینگ (میزان صدا)
مسیر حرکت اتومبیل ها پس از ورود و مقدار فضای مورد نیاز آنها
میزان هزینه در نظر گرفته شده برای خرید درب اتوماتیک

دسته بندی درب های اتوماتیک به لحاظ نوع ساختار عبارتست از :

۱- درب های اتوماتیک دو لنگه
۲- درب های اتوماتیک تک لنگه
۳- درب های ریلی یا کشویی
۴- انواع کرکره های برقی (تیغه آلومینیم، تیغه گالوانیزه، رول گیتر، تیغه شفاف)
۵- درب های زیرسقفی یا سکشنال
۶- درب پارکینگی زیرسطحی

 

درب های اتوماتیک دو لنگه

ساختار این نوع درب ها به گونه است که دو لنگه درب که معمولا آهنی می باشد در کنار هم قرار گرفته، با باز شدن این دو لنگه، فضای مناسبی برای تردد وسایل نقلیه فراهم می شود. می توان گفت بیش از ۸۰ درصد درب هایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند، از نوع درب های دولنگه هستند. انعطاف پذیری این نوع درب ها، آن ها را برای استفاده در ساختمان ها، با انواع گوناگون کاربری ها متناسب می سازد و این نوع درب ها را می توان در ساختمان های حیاط دار و یا مسقف استفاده نمود. فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن این درب نسبت به سایر گونه ها کمی زیاد است و به اندازه طول هر لنگه درب باید شعاع داخلی آن را آزاد گذاشت تا فضا برای باز و بسته شدن به قدر کافی وجود داشته باشد. دربازکن هایی که برای این گونه درب ها استفاده می شوند نیز متنوع می باشند و بسته به وزن و عرض درب و میزان تردد می توان از جک های الکترومکانیکی و هیدرولیکی بهره جست.

 

درب های اتوماتیک تک لنگه

این نوع از درب ها، تنها از یک لنگه تشکیل شده که به طرف راست یا چپ باز می شود. این نوع از درب ها در مکان هایی کاربرد دارند که از یک سمت به فضای زیادی نیاز داشته باشد. برای مثال منازلی که در طبقه همکف و یا زیر زمین دارای پارکینگ هستند بیشترین استفاده را از این نوع درب ها می توانند داشته باشند. درب های تک لنگه ،با ایجاد گشودگی ۹۰ درجه امکان دور گرفتن اتومبیل ها را در مسیر پارکینگ فراهم می آورد.
این نوع درب ها قابلیت نصب در ساختمان های مسقف و حیاط ها را دارند، اما از نظر فنی بهتر است در ساختمان هایی که درب پارکینگ زیر واحد ساختمان است استفاده نشوند به دلیل اینکه طول این درب معمولا از دو نیم متر فراتر رفته و احتمالا بسته شدن نهایی باعث ایجاد سر و صدا خواهد شد.
سیستم استفاده شده در این درب ها همان جک های دولنگه می باشند با این تفاوت که فقط از یک بازو استفاده می شود. این نکته را نیز نباید فراموش کرد که استفاده از قفل برقی در درب های اتوماتیک تک لنگه الزامی است و در صورت نبود آن احتمال باز شدن درب بر اثر فشار مخالف وجود دارد.

جک پارکینگی

 

درب های ریلی یا کشویی

ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که یک لنگه درب که معمولا بیشتر از دو و نیم متر عرض دارد به صورت ریلی به سمت چپ یا راست حرکت کرده و فضای ورودی را به طور کامل باز می کند. کاربرد این درب ها برای مکان هایی توصیه می شود که اولا به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز باشد و اندازه درب آنقدر بزرگ باشد که استفاده از مدل های مشابه مقرون به صرفه نباشد. محدودیتی برای استفاده از درب های ریلی وجود ندارد و قابلیت استفاده در پارکینگ های مسقف و روباز را دارند، زیرا معمولا بازو بسته شدن این درب کم صدا می باشد. از جمله عیوبی که برای این نوع درب ها می توان قائل شد، کندی سرعت باز و بسته شدن آن و داشتن فضایی معادل اندازه خود درب در سمت چپ یا راست آن است. برای این درب ها برای وزن های کم و تردد پایین از جک های مکانیکی استفاده می شود ولی درب های سنگین یا تررد بالا مستلزم استفاده از جک های هیدرولیکی می باشند.

 

انواع کرکره های برقی (تیغه آلومینیم، تیغه گالوانیزه، رول گیتر، تیغه شفاف)

استفاده از کرکره های برقی در کشور ما بطور روز افزون افزایش پیدا کرده است، کرکره ها دارای مزایای بسیاری می باشند از جمله باعث صرفه جویی در زمان می شوند، میزان صدا را کاهش می دهند و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه می شوند همچنین کرکره های اتوماتیک نسبت به درب های سنتی از زیبایی و تکنولوژی بالایی برخوردار می باشند.

تنها نکته قابل توجه در این کرکره ها امنیت آن ها می باشد که این نقطه ضعف تیغه های آلومینیمی با استفاده از تیغه های شفاف یا رول گیتر قابل حل می باشد ولی هزینه ی تمام شده افزایش می یابد. همچنین با توجه به ابعاد تیغه ها و وزن هر متر مکعب تیغه های انتخاب شده موتور کرکره برقی انتخاب می شود.

از موتورهای توبولار برای وزن های پایین و تردد های محدود و از موتور های ساید برای وزن ها زیاد و تردد های بالا یا نامحدود بهره می برند.

 

درب های زیرسقفی یا سکشنال

درب سکشنال مناسب برای پارکینگ ساختمان های هوشمند و لوکس می باشد . با توجه به این درب و مکانیزم خاص در ایران مورد استقبال ویژه ای قرار گرفته است و رفته رفته بازار خود را در ایران بدست آورده است . این نوع درب ها برای پارکینگ های مسقف با ارتفاع بلند یا محدودیت فضا مناسب می باشد . درب سکشنال با کمک فنر و ریل های خاص ، سریع و بی صدا در زیر سقف جمع می شوند.
درب سکشنال در مقایسه با درب های اتوماتیک ، استهلاک بسیار کمتری دارند و هزینه ی آن با توجه به مزایای زیاد آن قابل توجیه می باشد.
پنل های درب سکشنال ، ضخامت ۴۵ میلیمتری دارند . پنل ها در قسمت داخلی در بالا و پایین درب به یکدیگر متصل می شوند، پنل ها به صورت کتیبه دار ، ۳ شیار ، قاب دار و … می باشند.
درب سکشنال با کمک فنر و موتور ، پنل ها را به سمت بالا کشیده است و به صورت ۹۰ درجه زیر سقف قرار می گیرد .
از مزایای درب سکشنال می توان به :
بی صدا بودن
تنوع بالا در طرح و رنگ پنل ها
نیاز به فضای محدود
سرعت بالا در باز و بسته شدن در مقایسه با درب کرکره ای
اصطکاک بسیار کم
ضد سرقت و ضد نفوذپذیری درب

اشاره کرد.

درب سکشنال نوین گیت

 

درب پارکینگی زیرسطحی

در مواردی که درب لولایی بسیار ظریف است و در صورت استفاده از جک پارکینگی به زیبایی درب لطمه وارد می شود و … می توان از جک زیرسطحی استفاده کرد که به جک نامرئی هم معروف است.نصب این نوع جک پیچیده تر از جک پارکینگی می باشد و برای نصب آن نیاز به فونداسیون و زیرسازی می باشد.

 

قیمت های درب اتوماتیک بسته به جنس مصالح و فناوری به کار رفته رب ۳۰۰KG تردد۱۸مرتبه در ساعت مناسب برای درب به عرض۳متر در درب های ریلی پیچیده است مناسب درب به وزن حداکثر هر لنگه ۳۵۰ کیلوگرم و نمی توان قائده ای کلی برای راهبند های هیدرولیکی در نظر گرفت که قیمت تمام شده ی محصول کاهش محسوس اگر سالهای نچندان دور را بررسی کنیم قفلهای زنجیرای نصب شده بر روی درب های حیاطی و پارکینگی از نظر امنیت یابد لذا در تمامی پروژه ها درب و پنجره را از برندهای خارجی و ایتالیایی فادینی ، فک ، نایس، کامه و … انتخاب می کنند صورتیکه اگر تمام زمان و انرژی که صرف طراحی نمای تولیدات خود نموده است تا فریم ۵ سانتی متری ار بلیت آلومینیم مناسب جهت اتوماسیون درب هایی تا وزن Ks400 و  و فریم درب اتوماتیک شیشه ای و کاور پشت گالوانیزه آنادایز شده پروفیل سطح مقطع جنس کامل در درب اتوماتیک نایس مدل MOBY KIT اواسط و پایان کار فونداسیون و محل نصب می باشد.

فرمول محاسبه هزینه تمام شده الگو برداری از تولیده کننده های خارجی توانست این نقص مربوط به درب اتوماتیک اش را بر طرف کند مرکز کنترل-دوعدد بازو-دو عدد ریموت -فلاشر-رسیور-یک جفت فتوسل -یک عدد آنتن قاعده ی کلی ندارد و پرداخت صورت بها به مصالح رول گیتر قدرت هر لنگه ۳۵۰ کیلوگرم که از فولاد بافته شده برای بالا بردن سطح کیفی محصولاتش بکار می برد می توان گفت بعد از توسک اتریش میتوانست جک درب اتوماتیک  کنترلی کامه می باشد.

میزان تردد ۵۰۰ مرتبه در قیمت کرکره پارکینگی و میزان تردد بالا تفاوت عمده این تیغه کرکره برقی ها ۱- در وزن آن به ازای هر مترمربع ۲- درصد استفاده از آلومینیوم ضایعات نسبت به بیلت فابریک و استاندارد آلومینیوم ۳- برند کارخانه سازنده آن از محاسن موتورهای ساید زنجیری نوین گیت می باشد و میزان سروصدای تولیدی در آن می باشد.