درب های اتوماتیک زیر سقفی

امروزه درب اتوماتیک زیرسقفی  الوتک آلمان  به طور گسترده ای در پارکینگ و فضاهای مسقف مورد استفاده قرار می گیرد، از مزایای این درب می توان به استفاده آسان، ایمن، کیفیت بالا و با عایق بندی بسیار مناسب در برابر آب و حرارت اشاره کرد.

درب های سکشنال الوتک از چندین پنل ۵۰ سانتی تشکیل شده است که توسط لولاهای فولادی به یکدیگر وصل شده اند. این درب ها با استفاده از ریل های جانبی قادر خواهند بود که از حالت عمودی  در حالت باز به حالت افقی و موازی با سقف در حالت بسته در آیند، بنابر این نحوه عملکرد سبب می شود تا بهترین میزان باز شو در عرض و ارتفاع حاصل آید. حالت باز و بسته شدن درب سکشنال سبب شده که این درب را با نام درب زیر سقفی نیز بشناسند .

با توجه به آزمایش های مختلف انجام شده و به دلیل عایق بندی فوق العاده دور تا دور درب تاثیر مستقیمی بر روی میزان مصرف انرژی دارد و مورد تایید اتحادیه اروپا بوده و دارای نشان استاندارد می باشد .

پنل های درب سکشنال

ساندویچ پنل های الوتک دارای ضخامت ۴٫۵ سانتی متر هستند، این پنل ها از جنس فولاد گالوانیزه با ضخامت ۰٫۴ میلی متر است که با ۱۶ میکرون عنصر روی پوشش دهی شده است. قسمت بیرونی و نمای ظاهری این پنل ها با مواد پلی یورتان غنی شده از ذرات پلی آمید به ضخامت ۲۰-۲۵ میکرون پوشش دهی شده است.

با توجه به تنوع پنل ها ( ماکروویو ، شیاردار و کتیبه دار ) ، درب های سکشنال به خوبی می تواند با نمای هر ساختمانی مطابقت یابد و با این روش برزیبایی نمای ظاهری منازل افزوده می شود. بهره گیری از این پنل ها  به دلیل تنوع بسیار بالا در رنگ به خوبی می توان با کلیه اجزاء ساختمان مانند پنجره ها، درب ها و نمای ظاهری تطبیق یابند.

نحوه عملکرد

درب های سکشنال برقی حالت بالایی از رفاه و آسایش را به ارمغان آورده اند. این درب ها تنها با فشار دادن دکمه ریموت باز و یا بسته می شوند و نیازی به پیاده شدن از ماشین نیست. برای این درب ها دو موتور مارانتک آلمان و نایس ایتالیا توصیه می شود. این موتور ها با استفاده از ریل های انتقال قدرت در زیر سقف نصب می شوند و مورد بهره برداری قرار می گیرنند و بعد از نصب با حرکت تسمه یا زنجیر داخل ریل های انتقال قدرت درب را باز و بسته می کنند.

عمر مفید فنرهای درب سکشنال الوتک به ۲۵۰۰۰ سیکل می رسد، برای باز و بسته شدن این درب ها تنها یک انرژی استارت اولیه توسط موتور به فنرها انتقال می یابد و سپس کار کشش توسط فنرها انجام می شود. به همین دلیل موتور دستگاه طول عمر بالای دارد.

درب های اتوماتیک زیرسقفی الوتک به سیستم های امنیتی مخصوصی مجهز هستند، به طوری که در زمان تماس درب به مانع به صورت هوشمند کاملا از حرکت باز می ایستند و به سمت بالا حرکت می کنند ، همچنین در حالت برقی هرگز نمی توان درب را از بیرون با زور و یا استفاده از اهرم و با فشار دست باز نمود ( فاکتور ضدسرقت)  درزمان قطع برق به راحتی می توان با استفاده از خلاص کن مخصوص درب را از حالت برقی به حالت دستی تغییر داد.

برخی از اجزاء اضافی قابل سفارش عبارتند ازریموت کنترل ، فتوسل ، جعبه های کنترلی ( مانند کی سوییچ و پوش باتون) و فلاشر. طبیعتا استفاده از آپشن های یاد شده بر تکمیل سیستم و بهره وری بیشتر از سیستم درب اتوماتیک می افزاید.